Jak vyřešit venčení pejska v bytě? S psí toaletou je to jednoduché!

Pejskové se už dávno stali součástí našich domácností. Mnozí z nás je neberou jen jako hlídače a domácí mazlíčky, ale rovnou jako plnohodnotné členy rodiny. Pes je tím nejvěrnějším přítelem, který umí neskutečně projevit svou lásku. Soužití s ním rozhodně není nuda a život je hned mnohem veselejší. I vy jste již nějaký čas toužili po novém mazlíčkovi a nyní jste si splnili sen?

Výchova začíná

S příchodem tohoto mrňouska nastává radostný čas plný lásky a dobrodružství, ale rovněž starosti navíc. Je potřeba tohoto nevinného tvorečka vychovat a naučit jej poslušnosti. Doslova noční můrou na počátku tohoto období bývá pro mnohé chovatele problém s venčením. Štěňátko je při odběru ještě natolik malinké, že nemá nad vyměšováním velkou kontrolu. Proto je potřeba, abyste byli předvídaví a byli vždy připraveni. Důležitým bodem té správné výchovy je naučit pejska, aby i on uměl chodit na záchod a nedělal loužičky a bobky po celém bytě.

Stěně potřebuje na záchod mnohem častěji

Pamatujte, že s malým štěňátkem je to podobné jako s malými dětmi. Prostě a jednoduše se potřebuje venčit častěji, protože zatím ještě nemá vytrénované svěrače a nevydrží tak dlouho. Obecně platí, že tříměsíční štěňátko by mělo vydržet bez venčení zhruba 3 hodiny. Vystihnout, kdy je ta správná chvíle, není až tak složité.  Vezměte pejska vyvenčit vždy, když:

  • se probudí,
  • se nají,
  • popřípadě, když si delší dobu hraje.

Důležité je vědět, že tento domácí mazlíček se čistotě naučí klidně i ve 3 měsících, stejně tak po roce. Buďte trpěliví, shovívaví, zároveň také důslední.

Připravte pejskovi doma vlastní toaletu

Chodit s pejskem ven cca co 3 hodiny je docela náročné. Navíc někdy ani není kam. V případě, že nebydlíte v domečku se zahrádkou, ale v bytě a nehodláte pokaždé vycházet někam před panelák nebo do parku, ideální řešení nabízí záchody pro psy. Toto WC vám ušetří spoustu času, starostí a váš pejsek nebude vystresován, když se mu bude chtít a vy zrovna nebudete doma.

K dostání máme domácí psí záchod Puppy Potty Pad a Puppy Potty Patch, ve dvou velikostech pro malé a větší psi, jež vám zajistí čistý domov. Vašemu čtyřnohému kamarádovi poskytne okamžitou úlevu.

Podle zmíněných tří zásad jej tedy vždy doneste na tuto toaletu a vyčkejte, než se vyprázdní. Jakmile tak učiní, ihned jej pochvalte. Klidně to přehánějte, protože chválení je základ úspěchu. Štěňátko si zapamatuje, že takto je to správně a bude se snažit svou potřebu vykonat opakovaně právě zde.

Proč zvolit psí toaletu Puppy Potty Pad a Patch?

Naše psí toaleta funguje na inovativním způsobu. Skládá se z 3 vrstev tak, aby se na WC pejsek vyprazdňoval, zároveň byla zajištěna maximální hygiena v bytě. První vrstvu tvoří umělý trávník. Ten je antimikrobiální, odolný vůči zápachu a uvolňují se z něj organické vůně, což psa přitahuje. Pejsek se totiž obecně venčí především na trávník. Proto je i učení štěňátka na toaletu rychlé a snadné. Další vrstvou je plastová mřížka, skrze kterou moč proteče do spodního sběrného zásobníku. Poslední vrstvou je onen sběrný zásobník, jež vám ulehčí práci s úklidem. Tato toaleta neprotéká a zabraňuje zápachu.

A jak to vidí chovatelé, kteří mají s naší psí toaletou zkušenost?

Ptáte se, zda náš záchod pro psy opravdu funguje, tak jak má a pejsek se venčí opravdu pouze na něj? Nebudeme vás dále zatěžovat dalšími obecnými informacemi. Proto jsme poprosili naše zákazníky o názor, a kteří se s vámi rádi podělí o své zkušenosti.

„Pořídili jsme si do domečku štěňátko Jorkšírka. Prvotním plánem bylo naučit Jesinku venčit venku. Jenže zrovna začínalo chladné počasí a jen, co jsem s ní rychle vyběhla na zahrádku, třepala se zimou a absolutně se nechtěla venčit. Doslova jsem jí musela prosit. I pro mě to bylo utrpení a co potom ty večery a noci!? Po 2 dnech snahy chození ven jsem si uvědomila, že takto to v žádném případě nepůjde. Začala jsem hledat na internetu, jak naučit štěně venčit doma a narazila jsem na vaše stránky bilatlapka.cz, kde jsem objevila psí toaletu Puppy Potty Pad. Ihned jsem jí objednala. Do 2 dnů dorazila a já začala Jesinku učit venčit na tento psí záchod. Velmi rychle pochopila, kam vlastně může. Ani nevíte, jak se mi ulevilo a určitě i Jesince. WC se perfektně čistí, prostě vše funguje perfektně. Určitě doporučuji i ostatním chovatelů,“ podělila se s námi o svou zkušenost paní Kamila z Ostravy.

„Děti si strašně přály pejska a přísahaly, že se o něj budou starat a chodit s ním ven. Jelikož bydlíme v bytě, přesvědčovaly nás, že když bude potřebovat vyvenčit, budou se v péči střídat a vždy s ním některý z nich odběhne před panelák. Doslova nás ukecaly, štěňátko si samy vybraly a zanedlouho už bylo u nás doma. Jenže jak už to s dětmi bývá, do venčení se jim moc nechtělo. Náš malý Toníček (jak jsme jej pojmenovali) dělal v bytě jednu loužičku za druhou, tam zase bobek a jediná, kdo s ní chodil ven, jsem nakonec byla já. Moje trpělivost krátce na to přetekla. Proto jsme začali uvažovat nad jiným řešením - naučit jej na noviny, později plenku. Řeknu vám to na rovinu. Šílela jsem z toho, jak je to nehygienické. Koupila jsem u vás psí toaletu a ihned jsem poznala, že to byl naprosto ideální krok. Toníček se na WC rychle naučil, nikde jinde v bytě se už nevenčí a musím uznat, že nejde nic cítit. Každý den večer jen vyprázdním zásobník, umyju, vše máme krásně čisté, voňavé. Jsme naprosto spokojení a jsme přesvědčení, že další chovatelé také budou,“ napsala nám paní Kateřina z Pardubic.

Rodina pana Davida z Přerova je s naší psí toaletou rovněž spokojená. Zanechala nám následující zkušenost: „Pořídili jsme si do bytu fenku Labradora – Vikinku. Vzal jsem si kvůli ní 14 dní dovolenou, abych ji naučil venčit. Podotýkám, že venku. Byla poměrně dost šikovná, rychle to chápala, ač sem tam nějakou tu loužičku v bytě udělala, postupně se zlepšovala a už to bylo na velmi dobré cestě. Po 14 dnech jsem však musel do práce, stejně tak manželka, děti do školy a Vikinka zůstala sama. Když jsme se všichni vrátili domů, čekalo nás překvapení v podobě loužiček a hromádek. Bylo nám jasné, že to prostě nevydrží.  Noviny nebo plenku jsme zavrhli ihned. Hledali jsme jiné řešení a našli psí toaletu. Na bilatlapka.cz ji měli za velmi dobrou cenu a potěšila nás nabídka WC pro větší psy. Takže jsme objednali a začali učit Vikinku venčit, jak ven, tak na její novou toaletu. Určitě to bylo dobré rozhodnutí, protože teď víme, že když není nikdo z nás doma, nemusí se Viki trápit, když se jí chce. A my máme klid, že při příchodu domů nás nečeká žádné nepříjemné překvapení. Toaleta se jednoduše čistí, je opravdu hygienická. Jsme moc spokojení.“

Zkuste to také a užívejte si soužití s vaším psím miláčkem ještě více. V našem e-shopu máme také záchody pro kočky, takže jestliže máte doma kočičku, objednejte si tuto variantu.